Home / Bebek Odası Dekorasyon / Baby Shower Dekorasyon Fikirleri

Baby Shower Dekorasyon Fikirleri

Hamile bir anne adayı için arkadaşları, akrabaları ve hatta eşi de dahil olmak üzere herkes bir baby shower düzenleyebilir. Baby shower, yurt dışında gelenek haline gelmiş bir etkinliktir ve son yıllarda ülkemizde de popüler olmuştur. Bugünkü yazımızda, Baby shower dekorasyon fikirleri hususunda yardıma ihtiyaç duyanlara ilaç olabilecek tavsiyelerimiz var. Baby shower etkinliği düzenlemek için ihtiyacınız olanları bu yazıda bulabilirsiniz.

Baby Shower Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Bir baby shower etkinliği düzenlemeden önce tarihi, bütçeyi ve gelecek kişileri belirleyin. Bu kriterleri belirlemeniz dekorasyonun geri kalan kısmını kolaylaştıracaktır. Baby shower dekorasyonunda bulunması gerekenleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  •  Baby shower için bir tatlı büfenizin olması gerekiyor. Bu büfede kek, kurabiye, pasta vb. yiyecekler bulunur. Büfeyi hazırlarken bebeğin cinsiyetini belirten renkleri kullanmaktan kaçınınız. Yani pembe ve maviyi tek başına değil de birlikte kullanmanız daha iyi olacaktır.
  • Annenin adının yer aldığı renkli bir afiş baby shower etkinliklerinin vazgeçilmezidir.
  • Baby shower etkinliğinde her yer parlak ve renkli olmalıdır.
  • Baby shower etkinliği için misafirlere davetiye göndermeniz gerekmektedir. Bu davetiyede de çeşitli renk ve görsellere yer vermeye özen gösteriniz.
  • Baby shower etkinliğinde mutlaka balonlar bulunmalıdır. Cinsiyet ayrımı yapmamak amacıyla pembe ve mavi renkli balonlar özellikle tercih edilmektedir. Bu balonların haricinde bir tane büyük ve siyah bir balon bulundurmanız gerekmektedir. Bu büyük siyah balonun içinde ise bebeğin cinsiyetini belirten renkli konfetiler yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse; Bebek erkek ise anne siyah balonu patlattığı zaman yere mavi konfetiler düşecektir.

Baby shower etkinliğine konuk olacaksanız hediye almayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Bir baby shower için en önemli nokta annenin kendini yalnız hissetmemesi ve babanın da ona eşlik etmesidir. Tatlı büfesindeki yiyecekleri hazırlarken gelecek misafirlerin alerjik durumlarını hesaba katmayı ihmal etmeyiniz. Bu yazıdaki tavsiyeleri dikkate alarak siz de bebeğiniz için mükemmel bir etkinlik düzenleyebilirsiniz.

About iga

Check Also

Bebek Beşik Modelleri

Bebek beşik modelleri, bebeklerin sağlıklı bir büyüme sürecine giriş yapabilmesine olanak sağlayan en önemli unsurlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.