Home / Bebek Odası Dekorasyon / Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonu yaparken kız ya da erkek bebek için uygun olan unisex tasarımlar yapabileceğiniz gibi uzun vadede kullanışlı olması için kız bebek ya da erkek bebek odası da dekore edebilirsiniz… Sizin için hazırladığımız Kız Bebek Odası Dekorasyonu fikirlerini gördükten sonra kararınızı daha kolay verebilirsiniz. Mobilya ve temel aksesuarları unisex olarak seçebileceğiniz bu dekorasyon tarzında asıl detaylar duvar kağıtları, oyuncaklar ve odanın dekor renginde ortaya çıkıyor. Kız bebek odası modeli hazırlıyoruz diye kendinizi pamuk pembenin yumuşaklığına kaptırmayın. Artık modern zaman renklerinde kızlar için pembe renk erkekler için mavi modası çoktan eskide kaldı. Şimdi, pastel ve doğal renkler moda.

Modern kız bebek odalarının rengi, pastel renk tonları!

Klasik ve zamana meydan okuyan ev dekorasyonu denildiğinde akla; odasına bağlı olarak kahverengi, bej rengi, krem rengi ve pastel renk tonları gelir. Bu renk tonları asla modası geçmeyen, her dönem sevilen ve ilgi gören temel renk tonlarıdır. Doğallık temalı modern kız bebek odalarında da doğadan ilham alan doğal renklerin pastel tonları kullanılmaktadır. Eğer “Pembeden asla vazgeçemem!” diyorsanız pembenin bile inanılmaz güzel pastel tonlarını bulabilirsiniz. Bebek odalarında duvarlarda ve odanın tavanında yani bebeğin direk karşısında olan alanlarda kesinlikle açık renk tonları mümkünse yeşil gibi, beyaz gibi, açık mavi gibi renk tonları tercih edilmelidir. Bu renkler pencereden gelen ışığı yansıtarak odanın doğal aydınlatmasını sağlar. Bunun yanında bebeklerin huzurlu olmasını destekler.

Kaliteli ve sağlıklı mobilyalar, sağlıklı bebekler

Bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden yapılmış sağlıklı bebek mobilyaları, oda dekorasyonundan çok daha önemlidir. Bebeğinizin sürekli bu mobilyalara dokunacağını, bu mobilyaların bulunduğu odanın havasını soluyacağını unutmayın. Doğal ve organik mobilyaların hazırlanmasında en önemli pay boya kısmına düşüyor. En çok yan etkili katkı maddesinde bulunduğu için bebeklerinizin odasında boyasız, masif ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu ahşap renkleri tüm pastel tonlar ve nötr renklerle de kolaylıkla kombin yapılabilir. Böylece bebeğiniz büyüdüğünde de dekorasyonda değişiklik yapmak isterseniz farklı aksesuarlar ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

About iga

Check Also

Küçük Odalar İçin Bebek Odası Dekorasyonu

Küçük odalar için bebek odası dekorasyonuyla hem kendi zevklerinizi yansıtabileceğiniz hem de bebeğinizin beğeneceği bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.