Home / Bebek Odası Dekorasyon / Bebek Odası Duvar Tasarımı

Bebek Odası Duvar Tasarımı

Hayatınızın belki de en heyecan verici dönemindesiniz; Dünyaya gelecek bebeğinizin huzurla, neşeyle, sağlıkla büyüyeceği odasını hazırlama aşaması! İlk etapta biraz karmaşık ve içinden çıkması zor bir şeymiş gibi görünebilir ama sizin için oluşturduğumuz bu rehber sayesinde zevkinize uygun, bebekli hayatı kolaylaştıracak bir bebek odası duvar tasarımı hazırlayabilirsiniz. O zaman hemen başlayalım…

Bebek Odaları İçin Yaratıcı Fikirler

Bebek odası modelleri arasından hem bütçenize hem de zevkinize en uygun mobilya takımını seçtikten sonra, kullanışlı ve pratik bazı ekstra ürünlerle odanın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada dikkat edeceğiniz bazı konulara değinelim:

Süslü püslü, peluş oyuncaklı klasik bebek odası modelleri hoşunuza gitmiyorsa modern tasarımlar için ahşap mobilyalar, hasır sepetler, doğal dokular, özgün bebek odası duvar tasarımı ve el işi makrome tarzı objeler kullanabilirsiniz.

Kız Bebek Odası Duvar Tasarımı

Son yıllarda ebeveynler ve uzmanlar çocuk odası için üniseks yani cinsiyetten bağımsız bir dekorasyon tarzını tercih ediyor. Ancak yine de ufak tefek detaylarla kız bebek odası tanımının altını çok da fazla çizmeden, gözünüze hoş görünecek fikirlerle odasını farklılaştırabilirsiniz. Mobilya seçiminden önce bebek yatak odası duvarları için bir renk belirlemelisiniz. Renklerin bebekler üzerindeki etkilerini hesaba katacak olursak pastel tonları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Turuncu, somon, sarı gibi renkleri koyulu açıklı tonlarıyla kombin yaparak şık odalar yaratabilirsiniz. Eğer kız bebek odası denince ille de pembe görmek istiyorsanız tüm duvarları pembe yapmak yerine bir ya da iki duvarda seçtiğiniz pembe tonuyla uyumlu bir duvar kağıdı da kullanabilirsiniz.

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Dünyaya gelecek bebeğinizin cinsiyeti erkekse ve alışılagelmiş, klasik renkler hoşunuza gidiyorsa mavi ve tonları erkek bebek odası tasarımınız için ideal olacaktır. Buz mavisi, gök mavisi, lacivert ya da turkuaz gibi… Her koşulda, odaya uygulayacağınız yaratıcı detaylarla size özel bir bebek odası dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Bir duvarı gökyüzü gibi bulutlar ve güneş desenleriyle renklendirmek, galaksi tavan dizaynıyla odaya ferahlık katmak, hayvan ve doğa figürleriyle özgürlük temasını vurgulamak gibi fikirler üzerinde durabilirsiniz. Eğer duvarı boyamak istemezseniz ya da hayalinizdeki figürleri çizmek zor gelirse büyüklü küçüklü posterleri çerçeveleterek bir sergi duvarı da oluşturabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda posterleri çocuğunuzun ilgi alanına göre değiştirebilir ve onun zevkine uygun bir erkek çocuk odası yaratabilirsiniz.

About iga

Check Also

Küçük Odalar İçin Bebek Odası Dekorasyonu

Küçük odalar için bebek odası dekorasyonuyla hem kendi zevklerinizi yansıtabileceğiniz hem de bebeğinizin beğeneceği bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.